Haber

Futbol Fotoğrafçısı Linda Gregory Maç Sırasında Öldü

Uzun yıllar Amerika’da Kansa Lisesi futbol takımının fotoğrafçılığını yapan Linda Gregory, maç sırasında futbolcuların çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Maç sırasında yedek kulübesinin önünde fotoğraf çeken Linda, topu kapmaya çalışan iki futbolcunun çarpması sonucu kafasını beton zemine çarptı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Beyin ölümü gerçekleşen Linda entübe edildi ve yaşamı destekleyen bir makineye bağlandı.

Kocası Mel Gregory, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Linda’nın organlarını bağışlamaya karar verdikleri için yaşam destek ünitesinden çıkarıldığını söyledi.

Linda’nın ölümü ailesi ve arkadaşları arasında büyük üzüntü yarattı.

Linda, arkadaşı Joanna Chadwick’in kocasının erkek basketbol koçu olmasıyla 2014 yılında Wichita Northwest atletizm departmanına dahil oldu.

Chadwick şöyle dedi: “Linda ailemizi ne kadar sevdiyse, bizim de onu sevdiğimiz kadar, o da pek çok insan için iyi biriydi. Pek çok insan için çok iyiydi ve size bir konuda tavsiye vermek için her zaman oradaydı ya da sıkışırsan sana yardım ederim.” “Bu onu daha çok memnun ederdi” dedi.

Northwestern futbol antrenörü Steve Martin, takımın sezonun geri kalanında Linda’nın anısını kasklarında “LG” baş harfleriyle onurlandıracağını söyledi.

Martin, “Çocuklara olan tutkusu inanılmazdı ama bu, Linda ve Mel için fotoğraf çekmek kadar derindi. Onlar futbol grubumuzun bir parçasıydı ve her zaman da öyle olacaklar” dedi.

Eski Northwestern futbolcusu ve şu anki NFL’nin New York Jets’e geri döndüğü Breece Hall, haberi duyduktan sonra Facebook’ta bir paylaşım yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu