Haber

Bayraklı’da hayat iki dakika durdu

Tüm Bayraklı sokaktaydı!

Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümünde Bayraklı’da da merasimlerle anıldı. Saat 09.05’te hayat iki dakikalığına durdu. Sevgi Yolu’nda açılan 150 metrelik dev bayrak, his dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Sevgi Yolu Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma programına Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, İlçe Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran, askeri erkan, siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı.

150 METRELİK DEV BAYRAK AÇILDI

Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise Bayraklı’da hayat durdu! Hem merasim alanındakiler, hem balkonlardaki vatandaşlar hem de cadde ve sokaklardaki araç şoförleri, büyük Önder’in ortamızdan ayrıldığı anda iki dakikalık hürmet duruşuna geçti. Siren ve korna sesleri ilçenin dört bir yanında yankılandı. Sevgi Yolu’nda açılan, 150 metre uzunluğundaki dev Atatürk ve Türk Bayrağı da his dolu anların yaşanmasına neden oldu. Vatandaşlar, konutlarının balkonlarından, bayrak üzerine karanfiller attı. Resmi merasimlerin akabinde, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde, Halit Özpirinç Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo sahnelendi.

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal “İçine düştüğümüz her karanlıkta Atamızın ışığı ile aydınlanmaya, O’nun ilke ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatmaya söz veriyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu